Třapatka nachová (echinacea) květ
Kód: 259/50Detailní popis produktu
Složení a účinné látky třapatky
Bylina obsahuje především estery mastných kyselin, polysacharidy, seskviterpenické alkoholy, dihydroxinardol, silice, třísloviny a další látky.
Účinky třapatky
- Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu
- Normální činnost dýchacího systému (především horních cest dýchacích)
- Normální funkce dolních močových cest
- dle nařízení ES č.1924/2006 nemůžeme uvádět zdravotní účinky, proto výše uvedené léčivé účinky jsou formou tipů našich babiček a tradičního lidového léčitelství. Nejedná se o lékařské doporučení – vycházíme pouze informací z internetu, které nemusí být odborné.
Popis a vzhled
Echinacea je trsnatě rostoucí vytrvalá rostlina, která dosahuje výšky kolem 70 – 90 cm. Má přímou a drsnatě chlupatou lodyhu, která je obklopena řapíkatými kopinatě vejčitými listy. Květenství vykvétá na konci lodyh. Jazykové okvětní plátky bílé, růžové či nachové barvy rámují hnědé vyklenuté lůžko. Kvete od července do září.
Příprava třapatky
Připravujeme jako čaj, odvar, ale je používána i jako tinktura.
TIP na přípravu čaje: 1 čajovou lžičku přelijte 250 ml vroucí vody, louhujte 10 - 15 minut a poté sceďte. Nálev se připravuje vždy čerstvý. Pijte 1 - 2x denně. Skladujte na suchém a temném místě.
Použití třapatky
I přesto, že nejsou známy žádné nežádoucí účinky, nedoporučuje se pro těhotné a kojící ženy a malé děti.
Echinaceu neužívejte dlouhodobě. Maximální doba užívání je 6 týdnů, poté musí následovat pauza. Také se nedoporučuje užívat při horečkách a vysokých teplotách.
Nežádoucí nebo vedlejší účinky
Nejsou známy případy nežádoucích účinků ani kontraindikace s léky. Při užití může třapatka vyvolat jemné mravenčení na jazyku. Ve výjimečných případech (především při konzumaci nadměrného množství) může vyvolat alergickou reakci, která se projevuje podrážděním pokožky a dýchacími potížemi.
Byliny s podobným účinkem: Třapatka je svými účinky velice ojedinělá, a proto jen těžko najdeme bylinu s podobnými účinky. Na podporu imunity organismu lze však zvolit také rakytník řešetlákový, měsíčnici vytrvalou, aloe vera, česnek medvědí, všedobr horní a kopytník evropský.
Další názvy třapatky: Latinský název Echinacea purpurea. Také známá pod názvy rudbecie, střapalka, štřapatka, třepatka.
Výrobce: Prodejnabylin.cz
Užitečné odkazy:
I když se věnujeme aktualitě informací o našich výrobcích, výrobní předpisy se průběžně mění, a tak se mohou měnit složení, obsah živin, alergeny nebo dietetické informace. Vždy proto doporučujeme přečíst etiketu před použitím výrobku.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Byliny |
---|---|
Alergeny: | Vegan, Vegetarián, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez éček, Bez palmového oleje, Bez laktózy, DIA |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.