Jablečník obecný nať
Kód: 1306/100Detailní popis produktu
Složení a účinné látky
Bylinka jablečník obecný obsahuje v největším množství hořčiny, ze kterých je nejdůležitější marrubiin. Dále má vysoký obsah tříslovin, silic, saponinů, pryskyřic, slizu, taninu, cholinu, lipidů a další látky ve stopovém množství.
Jablečník obecný účinky
- podporuje odkašlávání
- při žlučníkových chorobách - hořčiny podporují vylučování žluče
- zlepšuje chuť k jídlu a správné trávení
- uvolňuje nervovou soustavu
- studený nálev je vhodný proti parazitům ve střevech
- zevní obklady pomůžou na hnisavé rány
- dle nařízení ES č.1924/2006 nemůžeme uvádět zdravotní účinky, proto výše uvedené léčivé účinky jsou formou tipů našich babiček a tradičního lidového léčitelství. Nejedná se o lékařské doporučení – vycházíme pouze informací z internetu, které nemusí být odborné.
Popis a vzhled
Jablečník nať je bylina vytrvalá a plstnatá, která dorůstá do výšky 25–50 cm. Rostlina má aromatické vrásčité listy, které jsou oválné až vejčité a po rozetření připomínají vůni jablka. Květy jsou bílé barvy a kvete od července do září.
Příprava jablečníku
U jablečníku obecného najde využití pouze nať, která se sbírá pro své léčivé účinky. Z jablečníku lze připravit léčivý čaj nebo sirup, který se pak užívá po lžičkách 3 x denně. Oblíbený je také odvar na obklady špatně se hojících ran.
TIP na přípravu čaje: 1 čajovou lžičku přelijte 250 ml vroucí vody, louhujte 10 - 15 minut a poté sceďte. Nálev se připravuje vždy čerstvý. Pijte 1 - 2x denně. Skladujte na suchém a temném místě.
Jablečník obecný nať použití
Bylinka se nedoporučuje užívat v době těhotenství ve velkém množství. Pokud jste byla zvyklá jablečník užívat, pak se doporučuje množství omezit co nejvíce, a to hlavně při rizikovém těhotenství. Užívání u dětí není ověřeno, ale čaj je velmi hořký, takže vám ho děti ani pít nebudou.
Nežádoucí nebo vedlejší účinky
Bylinka jablečník obecný nemá žádné nežádoucí účinky a nejsou známy ani kontraindikace s jinými bylinkami a léky. Není ovšem vhodné používat jablečník pokud máte žlučníkové kameny nebo žaludeční vředy.
Byliny s podobným účinkem: kozlík kořen, meduňka nať, hloh list s květem, bříza list, chinin kůra
Další názvy (bylinky): Latinský název Marrubium vulgare
Výrobce: Prodejnabylin.cz
Užitečné odkazy:
I když se věnujeme aktualitě informací o našich výrobcích, výrobní předpisy se průběžně mění, a tak se mohou měnit složení, obsah živin, alergeny nebo dietetické informace. Vždy proto doporučujeme přečíst etiketu před použitím výrobku.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Byliny |
---|---|
Alergeny: | Vegan, Vegetarián, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez éček, Bez palmového oleje, Bez laktózy, DIA |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.