Libeček lékařský list
Kód: 4222/50Detailní popis produktu
Složení a účinné látky libečku
Kořen libečku obsahuje silice s ftalidy, terpinolem, karvakrolem a dalšími složkami, dále také kumariny, pryskyřice a cukry.
Účinky libečku
- Normální činnost cévní soustavy
- Ulevuje při pocitu těžkých nohou
- Močopudné vlastnosti - při zánětech močových cest a močového měchýře.
- Ovlivňuje vylučování vody z organismu
- Normální trávení
- Fyzická výkonnost
- Relaxace
- dle nařízení ES č.1924/2006 nemůžeme uvádět zdravotní účinky, proto výše uvedené léčivé účinky jsou formou tipů našich babiček a tradičního lidového léčitelství. Nejedná se o lékařské doporučení – vycházíme pouze informací z internetu, které nemusí být odborné.
Popis a vzhled
Libeček je mohutná rostlina, která spadá do čeledi miříkovitých. Dorůstá výšky kolem 100 – 200 cm. Má tlustý rozvětvený oddenek a dlouhé kořeny. Lodyhy jsou přímé, duté, u vrcholu s přeslenitými větvemi po třech. Listy má libeček střídavé, dolní s řapíky a nejhořejší přisedlé s blanitě lemovanými pochvami. Květenstvím je okolík skládající se z 12 – 20 okolíčků. Květy jsou paprsčité, žlutozelené a plodem je žlutohnědá hladká dvounažka. Libeček kvete v červenci až srpnu.
Příprava libečku
Libeček připravujeme jako čaj, odvar nebo tinkturu.
TIP na přípravu čaje: 1 čajovou lžičku přelijte 250 ml vroucí vody, louhujte 10 - 15 minut a poté sceďte. Nálev se připravuje vždy čerstvý. Pijte 1 - 2x denně. Skladujte na suchém a temném místě.
Použití libečku
Libeček neužívejte dlouhodobě a lidé se závažnými poruchami ledvin, těhotné a kojící ženy by produkty z byliny neměli užívat vůbec.
Libeček neužívejte v kombinaci s jalovcem.
Nežádoucí nebo vedlejší účinky
Nejsou známy kontraindikace s léky. Při vysokých dávkách může u citlivých a vnímaných osob vyvolat fotosenzitivitu - přecitlivělost na světlo. Ta se projevuje kožními reakcemi. U alergiků by mohl vyvolat pocit nevolnosti. Jiné vedlejší nebo nežádoucí účinky nejsou popisovány.
Byliny s podobným účinkem: lichořeřešnice větší.
Další názvy libečku: Latinský název Levisticum officinale. Lidově se libečku říká také apich, české maggi, libčí, libestikum, libíček, mágovka, opich, opyš, velký celer nebo americký celer.
Výrobce: Prodejnabylin.cz
Užitečné odkazy:
I když se věnujeme aktualitě informací o našich výrobcích, výrobní předpisy se průběžně mění, a tak se mohou měnit složení, obsah živin, alergeny nebo dietetické informace. Vždy proto doporučujeme přečíst etiketu před použitím výrobku.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Byliny |
---|---|
Alergeny: | Vegan, Vegetarián, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez éček, Bez palmového oleje, Bez laktózy, DIA |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.