Skořicová kůra řezaná
Kód: 5475/100Související produkty
Detailní popis produktu
Složení a účinné látky skořicové kůry
Silice, eugenol, kumarin, thymol, třísloviny a slizové látky.
Účinky skořicové kůry
- Příznivě ovlivňuje zažívání
- Odstraňuje bolesti žaludku
- Předchází vzniku žaludečních vředů
- Pomáhá při plynatosti, průjmu, ulevuje při nadýmání
- Zlepšuje chuť k jídlu
- Normální činnost dýchacího systému
- Silná menstruace (silné krvácení)
- Antibakteriální
- dle nařízení ES č.1924/2006 nemůžeme uvádět zdravotní účinky, proto výše uvedené léčivé účinky jsou formou tipů našich babiček a tradičního lidového léčitelství. Nejedná se o lékařské doporučení – vycházíme pouze informací z internetu, které nemusí být odborné.
Popis a vzhled
Skořicovník patří do čeledi vavřínovitých. Je to nízký, stálezelený strom dorůstající do výšky kolem 6 – 10 m. Jako užitková (kulturní) rostlina se pěstuje na plantážích ve formě keřů, které dosahují výšky 2 – 3 m. Sbíráme hlavně kůru, která je šedohnědé až žlutohnědé barvy s hladkým povrchem. Listy skořicovníku jsou jednoduché, krátce řapíkaté, vejčitého a podlouhlého tvaru a kožovitého vzhledu. Mají světle zelenou barvu a pokud je rozemnete, jsou aromatické. Strom nebo keř kvete drobnými a nenápadnými květy žlutavé barvy. Květenství vytváří ve vrcholičnatých svazečcích. Plodem je bobule, která má v době zralosti modročernou barvu. Plody se však sbírají nezralé, těsně po odkvětu.
Příprava skořicové kůry
Skořici připravujeme jako čaj, odvar, ale rovněž zní lze připravit tinkturu nebo olej, který se využívá k léčení ran a při migréně se vtírá do spánků. Při bolesti krku můžete odvar využít jako kloktadlo.
TIP na přípravu čaje: 1 čajovou lžičku vsypte do ¼ l studené vody, přiveďte k varu a nechte krátce povařit. V zakryté nádobě nechte 15 minut odstát a posléze sceďte. Odvar se připravuje vždy čerstvý. Pijte 1 - 2x denně. Skladujte na suchém a temném místě.
Použití skořicové kůry
Užívání skořice není vhodné pro těhotné ženy, pro jedince přecitlivělé na skořici a při žaludečních a střevních vředech.
Nežádoucí nebo vedlejší účinky
Díky obsahu skořicového aldehydu a eugenolu může skořice způsobit alergické reakce na kůži a sliznici. Jiné vedlejší účinky či kontraindikace nejsou známy.
Další názvy skořicovníku pravého: Latinský název Cinnamomum verum.
Výrobce: Prodejnabylin.cz
Užitečné odkazy:
- Wikipedia
- Skočice kůra celá
- Milota esenciální olej SKOŘICE 50 ml
- Dr. Popov lymfa detox bylinné kapky 50ml
I když se věnujeme aktualitě informací o našich výrobcích, výrobní předpisy se průběžně mění, a tak se mohou měnit složení, obsah živin, alergeny nebo dietetické informace. Vždy proto doporučujeme přečíst etiketu před použitím výrobku.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.